مادرانه هایم برای رایین و کیان
روز نوشته هایم برای رایین و کیان، از زمانی که هنوز متولد نشده بودند، تا هر زمان که توان نوشتن در من باقی باشد 
قالب وبلاگ

دیروز بعد از ظهر به قصد خرید با مامان جون رایین (مامان بابایی)  رفتیم بیرون...

نزدیک خونشون یه نمایشگاه عرضه ی مواد غذایی زده بودن.. یه سر رفتیم که ببینیم چه خبره؛ مثلا برای مقابله با گرون فروشی و این حرفا، یه سری اجناس روزانه آورده بودن که به قیمت دولتی بفروشن.. از جنس با کیفیت و درجه ی یک که تقریبا خبری نبود؛ به جز دو سه مورد... اما اون چیزی که نظر منو خیلی به خودش جلب کرد، هجوم مردم برای خرید برنج بود... برنجی که می گفتن ایرانیه و کیلویی 1800 تومن فروخته می شد... می دونید چی آزرده خاطرم کرد؟ اینکه مردم دیگه نگاهی به کیفیت برنج نمی کردن، فقط صف وایساده بودن تا حداقل مجبور نباشن از انواع برنج های هندی و تایلندی و ... استفاده کنن!

غرفه های گوشت البته وضع متفاوتی داشت.. با اینکه قیمتش با بیرون کیلویی دو سه هزار تومن فرق داشت، باز هم خیلی شلوغ نبود.. خب طبیعی هم هست.. اونطور که من حساب کردم  هر خانواده ی 4 نفره، برای یک وعده خورشت، حدودا5 الی 6 هزار تومن فقط برای گوشت باید هزینه کنن! ( تازه با قیمت دولتی!)  بقیه ی اقلام بماند.. بماند که این خورشت هزار جور مواد دیگه هم لازم داره... خودتون حساب کنید.. کسی که 300 الی 400 هزار تومن حقوق می گیره ( خوش بینانه) و نصفش رو اجاره خونه میده، چطور میتونه هزینه ی خورد و خوراک و لباس و تحصیل و بقیه ی نیازهای فرزندانش رو تامین کنه و مقروض و بدهکار هم نباشه؟

به این میگن دنیای خاکستری.....

بگذریم؛

یکی از دوستان بازی قشنگی تو وبلاگش راه انداخته، اگه دوست دارید شرکت کنید.. اینم لینکش:

عکس دسکتاپ شما چیه؟.. کلیک 

 

[ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱:۱۸ ‎ب.ظ ] [ فریبا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

........«««روزنوشته هایم را به بهانه ی تو می نویسم، تا تلخی های گاه و بیگاه روزگار، در کنار شیرینی تو برایم ملس شود»»»......... رایین، به معنای خردمند و آگاه، نام بهانه ی ایجاد این وبلاگ است. او در روز سوم مرداد سال 90 متولد شد. ......... نزدیک به سه سال بعد، در تاریخ سی ام فروردین سال 93 خداوند هدیه ی دیگری به من عطا کرد که نامش را کیان گذاشتیم....... عاشقانه و به هر بهانه برایشان خواهم نوشت، از آنها، از خودم، یا حتی از دغدغه ها یا شادی هایم......
امکانات وب

  • روز مهدی
  • وبلاگ من
  • کارت شارژ همراه اول