مادرانه هایم برای رایین و کیان
روز نوشته هایم برای رایین و کیان، از زمانی که هنوز متولد نشده بودند، تا هر زمان که توان نوشتن در من باقی باشد 
قالب وبلاگ

سلام به همه ی دوستای گلم.... چشمک

چند روز پیش برای اولین بار به همراه رایین کوچولو به یه مسافرت سه روزه رفتیم که با حضور این کوچولوی دو ماه و نیمه سرشار از ماجرا بود! 

این اولین مسافرت رایین بعد از تولد بود. البته قبل از تولدش دست کمی از مارکوپولو نداشت و در طول 9ماه، چهار یا پنج بار (دقیقا یادم نیست) به سفر رفته بود..

البته قرار بود یکی دو هفته ی دیگه بریم سفر. همینطور قرار بود که مقصد سفر جای دیگه ای باشه ، اما کاملا  اتفاقی برنامه عوض شد و یکدفعه سر از جای دیگه ای در آوردیم. اصولا و اساسا ما عادت داریم که همینطوری یهو دست به اقدامات غافلگیر کننده بزنیم! بگذریم، و اما یه گزارش از این سفر:

 

اپیزود اول (مقدمات سفر)

 تقریبا عصر روز پنج شنبه بود که برنامه ی سفرمون قطعی شد. من بیرون بودم و نشد که برم وسایلمو جمع کنم. شب هم که رفتم خونه امپراطور کوچک بیدار بود و من هم در اختیار ایشون. صبح روز جمعه با خودم گفتم که به موقع همه چی رو آماده می کنم تا خیالم راحت باشه و اعصابم آروم. اما از اونجایی که همه چی آرومه و من زیادی خوشحالم، همسر خان هوس کرد جمعه به مکتب بره و رفت سر کار، پسری هم اون روی سکه رو نشون داد و تا نزدیکای ظهر نق زد و آروم نگرفت‌، خواهری هم خونه نبود که بیاد و به دادم برسه! همسر خان که اومد، دوی ماراتن من به دور خونه شروع شد. یک ساعت بیشتر وقت نداشتم و خودتون تصور کنید که تو این یه ساعت من چطوری وسایلمون و خودم و پسری رو آماده کردم و دویدیم دم در. آقای پدر هم اومده بود دنبالمون تا ما رو برسونه فرودگاه و کلی منتظر شد...

خلاصه هر طور که بود راه افتادیم ....

                         رایین در راه فرودگاه  

 

اپیزود دوم ( آخیش بالاخره رسیدیم!)

بعد از انتظار تو فرودگاه به خاطر تاخیر یک ساعته و مدام کیش پیش کردن نی نی واسه اینکه بیدار نشه و تحمل کردن سر و صدا و ادا اطوار مسافرای صندلی جلو که حسابی گلاب به روتون نا حسابی بودن، بالاخره رسیدیم کیش. به محض اینکه پامون رو از هواپیما گذاشتیم بیرون یک معادله ی دو مجهولی تازه به وجود اومد. اینجا گرمه یا سرده؟ البته که هوای بیرون معتدل و کمی گرم بود. اما چی بگم از محیط های سر بسته ( مثل سالن فرودگاه، یا مراکز خرید و ... ) که با کولرهای گازی به دمای انجماد رسیده بود!  حالا خر بیار و باقالی بار کن! اگه واسه پسری لباس گرم بپوشونم، تو هوای آزاد گرمش می شه، اگه لباس خنک بپوشونم، وارد هر جا که بشیم با خطر سرماخوردگی نی نی مواجه می شیم! جونم براتون بگه ، کارم شده بود اینکه مدام مراقب دمای بدن پسری باشم! خوب این هم کاریه برای خودش!...

 

اپیزود سوم ( رایین معروف می شود! )

مسافرت رفتن با بچه هم عالمی داره ها! خودشم وقتی دست تنها باشی! هر جا که می رفتیم نی نی یا مشغول شیر خوردن بود، یا لالا داشت و بهونه می گرفت، یا خوابیده بود و دوست داشت بغل خودم باشه وگرنه بیدار می شد! جاتون خالی حسابی پشت بازو در آوردم! همه ی اینها باعث شد که همسفر ها مدام جویای اخبار خواب رایین باشن یا در انتظار اینکه بیدار بشه و کمی خنده از خودش در کنه! اونم حسابی سنگ تموم گذاشت براشون. خلاصه اسم و رسمی به هم زده بود که مای.کل جک.سون نداشت! می بینی فسقلی رو؟

                                                                  

                             رایین و بابایی

                            

                          

 

اپیزود آخر (یک برگشت پر ماجرا! )

از جزئیات سفر زیاد نمی نویسم که کسل کننده می شه. همینو بگم که برگشتنی پسری یه چشمه اومد که دهن همه رو بست و کاری کرد که کل مسافرای هواپیما حساب کار دستشون بیاد! همین که سوار هواپیما شدیم شروع کرد به گریه و زاری تا نیم ساعت هم کوتاه بیا نبود! به هر دری زدیم و تازه هواپیما اوج گرفته بود که بی خیال شد و خوابید. نه تنها من، که فکر کنم تمام مسافرا تا چند وقت قید سفر هوایی رو بزنن. عجب جنمی داره نیم وجبی!

[ پنجشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ] [ فریبا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

........«««روزنوشته هایم را به بهانه ی تو می نویسم، تا تلخی های گاه و بیگاه روزگار، در کنار شیرینی تو برایم ملس شود»»»......... رایین، به معنای خردمند و آگاه، نام بهانه ی ایجاد این وبلاگ است. او در روز سوم مرداد سال 90 متولد شد. ......... نزدیک به سه سال بعد، در تاریخ سی ام فروردین سال 93 خداوند هدیه ی دیگری به من عطا کرد که نامش را کیان گذاشتیم....... عاشقانه و به هر بهانه برایشان خواهم نوشت، از آنها، از خودم، یا حتی از دغدغه ها یا شادی هایم......
امکانات وب

  • روز مهدی
  • وبلاگ من
  • کارت شارژ همراه اول