مادرانه هایم برای رایین و کیان
روز نوشته هایم برای رایین و کیان، از زمانی که هنوز متولد نشده بودند، تا هر زمان که توان نوشتن در من باقی باشد 
قالب وبلاگ

تو هفته ای که گذشت، گاه و بیگاه اومدم و یه سری به اینجا زدم، اما بیشتر روزها بیرون از خونه بودم و البته گرفتار..

تا حدودی درگیر ِ پیگیری ِ مشکل کوچیکی هستم که برام پیش اومده ( نگران نباشین البته، یه مشکل کوچیک ِ روده ای هستش) و خب مسلمه که دکتر رفتن و آزمایش دادن و ... خیلی وقت آدم رو می گیره. وقتی که میام خونه دیگه انرژی ِ زیادی ندارم که بخوام به کارهای متفرقه بپردازم.

امشب می خوام یه کتاب برای کوچولوها معرفی کنم. کتابی که به نظرم جالب اومد، شاید شما هم خوشتون بیاد.

مامان های عزیز حتما با آقای ناصر کشاورز آشنا هستن؟! یکی از شاعر هایی که در سرودن ِ ترانه های کودکانه مهارت خاصی دارن و بیشتر کارهاشون کارهای خوب و موفقی بوده. البته استثناء هایی هم اخیرا از ایشون دیدم که الان نمی خوام بهش بپردازم. کتابی که می خوام معرفی کنم اسمش هست لالایی.

 

                            لالایی

                                             لالایی - ناصر کشاورز - نشر رویش

 

 

 

در واقع این کتاب، مجموع ِ سه کتابی هست که با عنوان های لالایی های مامان زری - لالایی های بابایی و لالایی های نی نی کوچولو منتشر شده بود.

لالایی ها

 

 

 

قسمت اول کتاب ، اسمش هست لالایی های مامان زری . ترانه های این بخش از کتاب از زبان مامان زری نوشته شده که از بابایی و مهربونی هاش میگه...

یه شعر از این قسمت ِ کتاب:

                           لالایی های مامان زری

 

 

در قسمت دوم کتاب، این بابایی هست که برای نی نی لالایی می خونه و اونهم مثل ِ مامان زری، به تعریف و تمجید از همسرش می پردازه.

یه شعر از این قسمت ِ کتاب:

                            لالایی های بابایی

 

 

 

و در قسمت ِ سوم، لالایی ها از زبون بابایی و مامانی نوشته شده، و مخاطب ِ اونها نی نی کوچولوئه.. 

یه شعر از این قسمت ِ کتاب:                      

                            لالایی های نی نی کوچولو

 

 

یکی از نکاتی که باعث شد کتاب نظرمو جلب کنه، این موضوع بود که در کتاب تصویر زیبایی از یک خانواده نشون داده شده. مامان از مهربونی های بابا می گه و بابا از مهربونی های مامان. مامان و بابا به نی نی عشق می ورزن و تمام تلاششون اینه که دنیای اونو زیباتر کنن. و تمام این مفاهیم ِ زیبا در قالب ِ لالایی برای کودک تکرار میشه و کمک می کنه که کودک در ذهنش تصویر بی نظیری از محیط خانواده بسازه.

و البته کتاب به مادرها کمک ِ شایانی می کنه. چون خیلی از ما مامان ها موقع ِ خواب ِ کوچولوهامون به کمبود ِ لالایی بر می خوریم و این کتاب کمک می کنه که بتونیم لالایی های متنوعی رو برای نی نی مون بخونیم.

امیدوارم خوشتون اومده باشهمژه

 

بعدا اضافه شد: این پست در این وبگاه منتشر شد.

[ جمعه ٢٤ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ فریبا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

........«««روزنوشته هایم را به بهانه ی تو می نویسم، تا تلخی های گاه و بیگاه روزگار، در کنار شیرینی تو برایم ملس شود»»»......... رایین، به معنای خردمند و آگاه، نام بهانه ی ایجاد این وبلاگ است. او در روز سوم مرداد سال 90 متولد شد. ......... نزدیک به سه سال بعد، در تاریخ سی ام فروردین سال 93 خداوند هدیه ی دیگری به من عطا کرد که نامش را کیان گذاشتیم....... عاشقانه و به هر بهانه برایشان خواهم نوشت، از آنها، از خودم، یا حتی از دغدغه ها یا شادی هایم......
امکانات وب

  • روز مهدی
  • وبلاگ من
  • کارت شارژ همراه اول